Błędy w VPN Plus server

1
Synology stara się jak może, żeby nie działało to jak trzeba. Jeżeli ktoś miałby tego używać w firmie, to nie wiem po co, chyba żeby mieć zajęcie restartując tę usługę, albo zmieniając pule adresów - wtedy zaczyna przydzielać. Zacząłem od kilkunastu dni tego używać i kicha. Kilka dni pracy i nie idzie się do tego badziewia podłączyć, bo przydziela adres 0.0.0.0, nieważne czy Andek, czy Win. Jeszcze sprawdzę na ich oryginalnej adresacji, bo zmieniałem na inną. To nawet na ślinę się nie trzyma.
Dawali łaskawcy licencje w gratisie. Patrząc na to jak to działa, to jeszcze za to płacić?

Ogólnie potencjał sprzęt ma, ale zmarnowany przez ich dziadowskie podejście.

Re: Błędy w VPN Plus server

2
Od dawna mówię, że Synology wypuściło DSM i SRM, ale ten drugi przestali "sensownie" rozwijać ze względu na ilość pracy przy DSM 7. Cała nadzieja, że gdy kurz opadnie po premierze DSM 7 (+ wprowadzeniu pilnych poprawek błędów itd.) zajmą się w końcu SRM. Nowy produkt sieciowy od Synology na horyzoncie. Wróble ćwierkają, że w połowie przyszłego roku ma wyjść router z WiFi 6, także myślę, że przy tej okazji wyjdzie nowy "lepszy" SRM. Ja porzuciłem produkty sieciowe od Synology i wróciłem do Ubiquiti, bo niestety za dużo błędów jest w SRM. Wzięli ładny interfejs i myśleli, ze to wystarczy ;/

Moje problemy to nic w porównaniu z Twoimi. Ty @krowka1978 to już pewnie byś niezły elaborat na temat tych błędów napisał.

Re: Błędy w VPN Plus server

8
Uaktualnienie. Buszując po forach Synology znalazłem informację, że w SRM jest przycięta szybkość na karcie SD. Zgodnie z sugestiami zmieniłem wartość na maksymalną, odczyt przyspieszył dwukrotnie. Co ciekawe od tamtej chwili, mijają już dwa tygodnie, nie ma ponownych połączeń AP o północy, a co więcej VPN Plus przydziela poprawnie adresy IP. Bazę systemową od początku trzymam na SD. Może obecność Thread Prevention i przycięta prędkość miały wpływ? Na to wygląda.

Później wbiję na forum co trzeba ustawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „VPN Plus Server”